Günümüzde park betonu kaliteli hizmetlerin sunulabilmesi için kaliteli işçilik, birinci sınıf duvar malzemesi ve alanında uzman, tecrübeli bir kadroya sahip olmak çok önemlidir. Özellikle park beton çeşitleri tercih edilirken mutlaka profesyonel bir projelendirme ve uygulamanın bir araya gelmesi gereklidir. Bunlar arasında farklı amaçlar doğrultusunda park betonu malzemesi ile kullanılabilecek istinat duvarı kullanımları yerine göre hayati tedbirler olarak büyük bir gereklilik oluşturur. Genel olarak herhangi bir bölgeyi dışarıdan gelebilecek etkiler karşısında korumak için yapılmaktadır. Farklı çeşitleri de bulunan istinat duvarları uygulandığı alanlarda toprak kayması gibi pek çok doğal afetinde önüne geçebilecektir.

Ankara Park Betonu

Farklı İstinat Duvarı Çeşitleri

 

            Her türlü ortamda kullanılabilen bu duvarlar, ihata duvarları ile karıştırılmamalıdır. İstinat duvarları çok daha uzun ve kalın olarak inşa edilmektedir. Binaları ya da bahçelerin çevrelenmesinde tercih edilmektedir. Farklı kullanım alanları için park betonu olarak farklı seçenekler karşınıza çıkabilir. Duvarın yapılacağı ortama göre tercihler yapılabilir. Taş, beton ve betonarme olarak üç farklı çeşit tercihler arasında yer alıyor. Taş duvarlar görünüm olarak ta daha estetik ve doğal bir yapı olmaktadır. Harçlı olarak inşa edilebilen taş istinat duvarları, harçsız olarak ta yapılabilmektedir. Betonarme ve beton yapılarda şekil olarak ihtiyaçlara ve kullanılan alanlara göre farklılık gösterecek ankara park betonu kullanımları da bulunuyor.

İstinat Duvarlarında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 

              Alanında uzman ve profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken ankara park betonu çalışmalarında en çok dikkat edilmesi gereken kısım kaliteli malzeme kullanımıdır. Kullanılan malzemelerin mevsimsel olumsuzluklara karşı dayanıklılık içermesi çok önemlidir. Uygulama yapılacak olan zemininde detaylı bir şekilde araştırılması gereklidir. İstinat duvarının inşa edileceği temel mutlaka don seviyesinin altında yer almalıdır. Bu kriter duvarın çok daha sağlam ve uzun yıllar güvenlikli bir şekilde kullanımını sağlayacaktır. Eğer zemin meyilli ise kademeli bir inşa yapılır. Yapılacak olan hazır beton kullanılacak istinat duvarlarında toprağın biçimine ve tipine göre belirlenir. Duvarın uzunluğu ve kalınlığı da kullanılacak betonun miktarı ortaya çıkaracaktır. Dikkat edilen her detay hazırlanan istinat duvarlarının çok daha sağlam ve uzun ömürlü kullanımlar oluşturmasını sağlayacaktır. Duvarların uzun süre zarar görmeden koruma görevi görebilmesi için kaliteli hazır beton malzeme seçimi ve uygun projelendirme aşaması da oldukça önemli bir özelliktir.

Hizmetlerimiz > Park Betonu